RSS Feed

e-Ticaret Danışmanı

e-Ticaret Danışmanı

Başlarken…

e-Ticaret Yönetimi bir mağaza açmak ve onu yönetmekten farksızdır ve hatta daha zordur. Zira mağaza veya dükkan açtığınızda, açtığınız bölgeye hitap edersiniz. Oysaki e-Ticaret yaparak tüm bir şehre, hatta tüm Türkiye’ye ve hatta yurt dışına satışı hedefleyebilirsiniz.

e-Ticaret bir ana başlıktır ve altında bir çok alt yönetimi içerir. Bunlar; ödeme sistemleri entegrasyonu, online pazarlama mecraları, mailing, sosyal medya yönetimi, sektör ve rakip araştırması, ürün yönetimi, Arama Motoru Optimizasyonu, Site Optimizasyon, SEO, SEM, içerik yönetimi ve CRM gibi konulardır. Bunlardan biri eksik olursa e-Ticaret yönetiminin bir bacağı eksik kalır. Parçalar doğru birleştirilirse sistem yararlı olur ve kazanç sağlar.

e-Ticaret’e başlamak kolay.. Peki bu sorular?

– Ürettiğiniz veya ithal ettiğiniz ürünleri mi satacaksınız? Şayet böyleyse işiniz daha kolay çünkü ürünler stoklarınızda.

– Yoksa bazı ürünlerin bayisi veya aracı mısınız? Şayet böyleyse işiniz zor çünkü ciddi bir pazarlama bütçeniz olması gerekir.

– Hazır taslak e-Ticaret kurulumu mu yoksa kendinize özel bir e-Ticaret yazılımı mı istiyorsunuz? Bu konu çok sıkı değerlendirilip görüşülmesi gereken konudur. 

– Pazarlama bütçeniz nedir? Bu konuda bir şey düşünmüyorsanız e-Ticaret’den bir adım geride kalmanızı öneririm. 

Kafanız Karışmasın..

Bu sorular çoğaldıkça çoğalır. Anlatmak istediğim e-Ticaret dışarıdan kolay içine girince zorluğu gördüğünüz bir alandır. Sabır ve dikkat gerektirir.

Mevcut e-Ticaret sitenizle ilgili e-Ticaret Danışmanı veya yeni bir e-Ticaret sitesi kurulumu yapmak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz.

0 comments »

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.