RSS Feed

Google Adwords Reklamlarına Başlamadan Önce

Ağustos 28, 2016 Yazar: kutuweb

Google Adwords Reklamlarına Başlamadan Önce

Google Adwords Reklamlarına Başlamadan Önce

Google Adwords Reklamlarına Başlamadan Önce

Google Adwords reklam pazarlamacılığına yatırıp yapmaya karar verip reklam çalışmasına başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı kriterler mevcuttur. Bu kriterlere önem verirseniz yatırımızını ve zamanınızı boşa harcamamış olursunuz.

– Pazar ve Rakip Araştırması Yapın
Ürünleriniz hangi anahtar kelimelerle Google’da aranıyor? Öncelikle sitenize nasıl ulaşırlar bu kelimeleri çıkarın. Çıkan sonuçlardan (doğal ve ücretli) rakiplerinizi inceleyin. Rakipleriniz hangi kelimelerde reklamları çıkıyor? Bu konu önemli çünkü sizde benzer yolda ilerleyeceksiniz. Reklam metinlerini inceleyin ve kendi reklam metinlerinizi oluşturun. Bunları yaparak sektörünüzle ilgili reklamverenleri tanıyıp kendi reklamlarınıza yön verebilirsiniz.

– Adword’ü Tanıyın
Çok detaya girme imkanınız yoksa bile genel olarak Google Adwords nedir, ne özellikleri vardır, reklam mecraları nedir incelemekte ve bilgi sahibi olmakta fayda var. Bir Google Adwords uzmanıyla çalışırsanız ortak dilde konuşmada fayda sağlar.

– Sitenizi Optimize Edin
Google Adwords’e başlamadan önce her adım önemli ancak “Sitenizi Optimize Edin” başlığı yatırımınızı boşa harcamamak için bir adım daha önemli. Reklamları yönlendireceğiniz sitenizin kullanıcı dostu (şeffaf içerik, yalın tasarım, kullanıcının anlayabileceği bir yapı) olması reklamlardan geri dönüşü hızlı almanızı sağlayacaktır. İyi bir açılış sayfası Google Adwords Kalite Puanınıza TBM’ye (tıklama başına maliyet) pozitif yansır.

Reklam veriyorum ama dönüş yok?
Günkük bütçemi arttırdım ama sitemde ziyaretçiler kısa süre duruyor.
Reklamlarım çıkımıyor.

Gibi ve benzeri olumsuzluklarla karşılaşmamak için sıraladığım 3 maddeyi iyi araştırıp sitenizde gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra Google Adwords’e başlamak pozitif döngü için önemlidir.

Bol Satışlar..


0 comments

Sorry, comments are closed.