RSS Feed

Google Analytics Uzmanı

Google Analytics UzmanıGoogle Analytics web sitesi sahibi olan her kişinin ve firmanın bilmesi gereken bir programdır. Kısaca; Analytics tüm ziyaretçi istatistiklerini anlık olarak takip etmenizi sağlayan ayrıca geçmiş bilgileri de arşivleyebilen gelişmiş raporlama ve analiz aracıdır.

Google Adwords reklamları veren her kişi veya firma Analytics kullanmalıdır. Zira Analytics reklamlarınızın yatırım getirisini ölçmenize yardımcı olur.

Google Adwords reklamları veriyorsanız mutlaka tüm verileri ve tıklamaları Google Analytics üzerinden değerlendirmeniz gerekir. Google Analytics Uzmanı bu konuda web sitenizin daha iyi konuma getirecektir.

Google Analytics Nedir?

Sitenizde o anda kaç kişinin gezdiğini, bunların dünya üzerinde nereden bağlandıklarını, site trafiğini istatistikleri, ziyaret edilen sayfaları sıralaması anlık verilerle gösteriyor.

Ayrıca trafik kaynaklarının istatistikleri ( arama motoru, başka bir siteden yönlenme vasıtasıyla, direkt),  Adwords üzerinden kaç kişi siteyi ziyaret etmiş, hangi arama motorundan hangi kelimeyle siteye ziyaret sağlanmış, hangi içeriğe ne kadar talep olduğu ve bunun grafiksel gösterimi, en popüler açılış sayfaları, en iyi çıkış sayfaları gibi çok fazla detaylı raporlar elde edilmektedir.

Neden Google Analytics Uzmanı

Google bir okyanus ve firmanız bu okyanusun içinde ufak bir ada. Balıklar gidip geliyor. :)

İşin özeti Google Analytics verilerini değerlendirecek, sitenizde yapılması gerekenleri raporlayacak, size daha çok gelir sağlayacak kişi Google Analytics Uzmanı‘dır.

0 comments »

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.