RSS Feed

Merce Festivali Barselona

Eylül 30, 2015 Yazar: kutuweb

12Fiesta De La Merce yani Merce festivali Barselona’da her sene Eylül’ün son haftası gibi düzenlenir. 10 gün süren festivalde sokak gösterileri, en uzun kule yapma, lazer ve ışık gösterileri, büyük kukla geçitleri, havai fişek gösterileri, konserler ve sanat ve eğlenceyle dolu birçok aktivite düzenlenir.

Yıllardır gitmek istediğim bu festivale bu sene gidebildim. 3. kez Barselona’ya gitmeme rağmen ve 4 gün vaktim olmasına rağmen festival programlarına yetişmekte zorluk çektim. Bir de Barselona’nın sokakları ve mağazaları eklenince bir oraya bir buraya baya yorucu geçti.

Merce bilinen festivallerin dışında eğlence ve aktivite yaklaşık günde 18 saat sürüyor. Şayet Barselona’nın Gothic bölgesinde kalıyorsanız sabah 09:00 itibariyle müzik sesleri başlıyor. Mecburen ne aktivite varmış diye ayaklanıyorsunuz J

En büyülendiğim anda binlerce insanın bir meydanda klasik konser dinlerken, ses çıkaranlara şşşşş demesiydi. İnsanlar o kadar bilgili ve kültürlü ki konser dinlerken saygıda kusur etmiyorlar.

Festival’de en çok dikkatimi çeken de çocukların çok olması ve çok eğlenmesiydi. Walt Disney tabi bir tabu ancak bu festivale çocukları götürmek muhakkak gerekiyor. Çünkü göstericiler ve izleyiciler arasında sürekli interaktivite var, izlerken onların bir parçası olduğunuzu hissediyorsunuz.

Bir daha yakın zaman da gidemem ancak mutlaka bir daha gideceğim ve sadece festival programına uygun hareket edeceğim.

kendi çektiklerimden bir potpori :)

 

Bu gösteriye gidemedim, kapanış gösterisi


0 comments »

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.