RSS Feed

Sevilla Glutensiz / Gluten Free

Temmuz 14, 2016 Yazar: kutuweb

Sevilla Eski Zamanlar

Sevilla’nın geçmişte kültür merkezi, Müslüman İspanya’nın başkenti ve keşif seferlerinin başlangıç noktası olduğunu biliyordum da bu kadar güzel ve etkileyici bir şehir olduğunu gidince öğrendim. Tamam Madrid ayrı, Barselona ayrı güzel ama Sevilla bambaşka. Bu dediğimi özellikle Barselona-Sevilla görünce karar verirsiniz.

IMG_2921Öncelikle şehir olarak çok iyi korunmuş, tarihi güzellikler hala geçmişi yansıtıyor. Venedik dar sokakları vardır ye geçiniz… Sevilla’nın dar sokakları Venedik’i sollar. Şehir mimarisi maksimum 4 kata izin veriyor ve şehirde nereye giderseniz aynı.

Gezilecek yer tavsiyesi pek vermem ama Sevilla Katedrali ve Game of Thrones’un meşhur Dorne’nin Su Bahçelerini görmek için Alcázar de Sevilla‘nın gezilmesini öneriyorum.

 

 

Sevilla’da Glutensiz / Gluten Free

Al Solito Posto Gluten Free

Al Solito Posto Gluten Free

Al Solito Posto; şu ana kadar gittiğim glutensiz / gluten free pizza konusunda en dikkatli hizmet veren restoran. Glutensiz yemek yiyeceğinizi söyleyince önünüzdeki servis siyah renkli GF servisi ile değiştiriliyor. Tüm yemekler şeffaf fanus içinde geliyor. Buna salatada dahil. Roka salatası söyledim, o bile fanus da geldi. Glutensiz / Gluten Free San Miguel bira da mevcut. Şarap menüsü epey geniş. Şişesi 15 euroya çok güzel şarap içebiliyorsunuz. Restoranın bulunduğu meydan da akşam üstü köpek sahipleri, köpekleri sosyalleşsin diye diğer köpeklerle oynatıyorlar. Yemek yerken çok eğleneli bir atmosfer bulunuyor.

Adres: Alameda de Hercules 1641004 Seville, İspanya
Lokasyon için tıklayınız.

Not: İspanya’daki tüm McDonald’larda gluten free / glutensiz ekmek olduğundan tüm ürünleri gluten free / glutensiz servis ediyorlar.

 


0 comments

Sorry, comments are closed.