RSS Feed

Spam e-Posta ve SMS Pazarlamacılığı

Ocak 23, 2015 Yazar: kutuweb

e-ticaret-kanunu-yeni-sorumluluklar-getiriyor

Spam e-Posta ve SMS Pazarlamacılığı

2012’den bu yana devam ettiğim İnteraktif Pazarlama (Next Academy) Yüksek Lisans eğitim hayatımı, lisans projesinden geçmem ile tamamlamış bulunmaktayım.

Proje konusu; Türkiye’de Spam e-Posta ve SMS Pazarlamacılığı, 6563 no’lu Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunun Firmalara Getirecekleri ve İngiltere’de e-Posta ve Pazarlamacılığı

Ülkemizde çok sık yapılan spam e-Posta ve SMS pazarlaması üzerine ülkemizde ve dünyada neler uygulanıyor diye araştırma yapmak istedim. Spam pazarlamayı çok fazla etik dışı yollarla yapıyoruz. AB ülkeleri, İngiltere ve ABD’de konu hakkında yasalar nasılmış inceleme imkanı buldum.

Ne yazık ki ülkemizde konuyla ilgili görüş, inceleme veya araştırma çok fazla yok. Yasalaşan ve 1 Mayıs 2015’de yürürlüğe girecek olan “elektronik ticaretin düzenlenmesine yönelik kanun” ile beraber e-Ticaret, CRM ve veri yönetimi konularında iş yapım biçiminin tamamen değişecek. Zira kanuna uymayanlar hakkında ciddi para cezaları verilecek. Artık gelişi güzel SMS veya e-Posta atılmayacak. Aksi takdirde alıcının hukuki yollara başvurma hakkı olacak.

Projeyi okumak veya değerlendirmek isterseniz tıklayarak ulaşabilirsiniz.


0 comments »

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.