RSS Feed

Viyana’da Glutensiz / Gluten Free

Ağustos 4, 2015 Yazar: kutuweb

Viyana’da neresi gezilir ne yenir gibi klasik yazı yerine Viyana’da glutensiz yemek konusunda önerilere yer vereceğim.

Viyana’da Glutensiz Şinitzel – Beim Czaak

1

Viyana’da Glutensiz Şinitzel yapan yer pek yok. Detaylı araştırmamdan hem dekorasyonu hem de lezzet konusunda Beim Czaak restoranı öneririm. Viyana’nın klasik şinitzeli gibi glutensiz yapıyorlar. Tek olumsuz tarafı gluten free bira yok. Onun yerine ev şaraplarını öneririm.

www.czaak.com
Adres: Postgasse 15 1010 Wien

 

Viyana’da Glutensiz Pizza – Ristorante Pizzeria Scarabocchio

2

Viyana’da metro ile ulaşım çok rahat ve kolay olduğu için bu pizzacının yerine bakıp gitmemezlik yapmayın. Atlayın metroya ve gidin! Resimden de anlaşılacağı gibi gluten free pizza bile enfes. İnce ve yanık hamur :) ayrıca gluten free bira da var. Güzel hava da giderseniz şirin bir bahçesi de mevcut.

http://ristorantepizzeriascarabocchio.stadtausstellung.at
Adres: Florianigasse 3 1080 Wien

 

Viyana’da Glutensiz Tatlı – Oberlaa

3

Viyana’nın tatlıları ve kafeleri bildiğiniz gibi meşhurdur. Oberlaa Cafe Viyana’da en iyi gluten free / glutensiz pasta yapan yer. Birkaç yere daha gittim (Mozart Cafe dahil) ama en iyisi Oberlaa Cafe olduğuna kanaat getirdim. Viyana’da birkaç şubesi var ama Stephansplatz’a yakın olanı çeşit bakımından öneriyorum. Her daim 4-5 gluten free pastası mevcut. 2 pasta deneme imkanım oldu resimlerden ne kadar güzel olduğu aşikar. :)

http://www.oberlaa-wien.at/
Adres: Neuer Markt 16 1010 Wien

 

 


0 comments »

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.